Alışkanlık Çemberi

[featured_image]
Download
Download is available until [expire_date]
  • Version 2021-1
  • Download 1
  • File Size 425.76 KB
  • File Count 1
  • Create Date 16 Ekim 2021
  • Last Updated 16 Ekim 2021

Alışkanlık Çemberi

Charles Duhigg 'Alışkanlıkların Gücü' isimli kitabında şunu söyler: “Değişmiş bir alışkanlığın değiştiği gibi kalması için, kişiler değişimin mümkün olduğuna inanmalıdır.”

İnsanın kendisi için alışkanlık hedefi koyması kolaydır. Fakat o hedefin bir alışkanlık haline gelmesi için de ilk önce inanması gerekir. Yani değişimin mümkün olduğuna inanması... Sonrasında da küçük adımlar atabilmesi...

Alışkanlık Çemberi o küçük adımlardan bir tanesi. Aslında bir çeşit zinciri kırma tekniği.

Alışkanlık haline gelmesini istediğin hedefini yaz.  Sonra yapmak gerekeni, eğer yapabildiysen o günü ister boya istersen de at. Yalnız günlerini sakın atlama, zinciri kırma.

Hakkında Ceren Akkol

1979 yılında Ankara’da doğdum. SDÜ Turizm İşletmeciliği’nin ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldum. Şu an Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü son sınıf öğrencisiyim. Osmanlıca dersini vermeye hazır olduğum zaman da mezun olacağım. Uzun zaman eğitim sektöründe eğitimci ve Halkla İlişkiler pozisyonlarında yer aldım. Eğitim aldığım üniversite ve çeşitli kurumlardan edindiğim tecrübeleri koçluk mesleği ile taçlandırarak fayda sağlamaya ve yol arkadaşı olmaya karar verdim.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir